Partnerzy strategiczni
Orlen
Play stawia na zieloną energię. Rozszerza współpracę ze Statkraft

Operator telekomunikacyjny Play oraz norweski producent energii odnawialnej Statkraft rozszerzają współpracę w zakresie dostaw zielonej energii. Firmy podpisały właśnie umowę, która przewiduje dostarczenie dodatkowych 290 GWh energii elektrycznej ze źródeł odnawialnych. Współpraca między podmiotami zostanie rozszerzona. Jak czytamy w informacji prasowej obowiązująca od 2025 roku 10-letnia umowa PPA została wydłużona do 2037 roku. Natomiast od 2027 roku roczne dostawy energii wzrosną do 51 GWh.

Przeczytaj też: Norwegia będzie mogła stanąć w szranki z Chinami

Dla operatorów telekomunikacyjnych energia elektryczna jest jednym z najważniejszych elementów działalności. Zasilanie stacji bazowych, centrów danych i infrastruktury sieciowej wymaga stabilnych oraz przewidywalnych dostaw energii przez całą dobę. Dziś wiadomo, że ta energia powinna być możliwie najczystsza. Długoterminowe umowy typu PPA (Power Purchase Agreement) pozwalają firmom takim jak Play zabezpieczyć ceny energii, ograniczać emisje związane z działalnością oraz zwiększać udział odnawialnych źródeł energii w swoim miksie energetycznym. To przekłada się na ocenę firmy i atrakcyjność jako partnera biznesowego.

Przeczytaj też: BGK wspiera energetykę w rekordowym tempie

Statkraft od kilku lat rozwija w Polsce biznes związany z długoterminowymi kontraktami na zieloną energię. Firma współpracuje już m.in. z odbiorcami przemysłowymi, oferując rozwiązania umożliwiające stabilizację kosztów energii i realizację celów dekarbonizacyjnych. W 2025 roku pisaliśmy o tym, że skandynawski podmiot popisał ważną umowę z liderem branży FMCG.

Zdj. Daniel Fam on Unsplash

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies