Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Masz ciekawy projekt związany z ochroną zasobów wodnych? ING szuka eko start-upów i naukowców

Najbardziej innowacyjne rozwiązania ING Bank Śląski wesprze kwotą 1 mln zł

Jeszcze tylko do 10 maja 2023 r. start-upy i młodzi naukowcy mogą ubiegać się o dofinansowanie z Programu Grantowego ING Banku Śląskiego. W drugiej połowie marca ogłoszono, że III edycja Programu dotyczy projektów związanych z ochroną zasobów wodnych, efektywnym wykorzystywaniem wody i poprawą jej jakości. Najbardziej innowacyjne rozwiązania ING Bank Śląski wesprze kwotą 1 mln zł.

Przeczytaj też: Światowy Dzień Ziemi. Co nas to obchodzi?

– Trzecia edycja naszego Programu Grantowego wystartowała w Światowy Dzień Wody, który od 1993 r. corocznie obchodzony jest pod innym hasłem. W tym roku ma zachęcić do przyspieszenia zmian mających na celu rozwiązanie kryzysu wodnego. W Polsce ostatnie 50 lat przyniosło spadek odnawialnych zasobów wody na mieszkańca z 18 tys. m³ do 16 tys. m³ rocznie. Aby przeciwdziałać temu problemowi, konieczne są zmiany. Dlatego tym razem poszukujemy rozwiązań, które pozwolą skutecznie chronić te zasoby, efektywnie wykorzystywać wodę, czy poprawić jej jakość – wyjaśnia Joanna Erdman, wiceprezes ING Banku Śląskiego.

Tak jak w poprzednich edycjach programu, autorzy najlepszych projektów zgłoszonych do konkursu otrzymają środki na dalszy rozwój:

• za zajęcie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda 400 tys. zł,
• za drugie miejsce 300 tys. zł,
• za trzecie miejsce 150 tys. zł.

Organizator konkursu przypomina, że możliwe jest też przyznanie nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł, w tym nagrody publiczności wielkiego finału.

Przeczytaj też: Dąb Fabrykant zwyciężył w konkursie na najpiękniejsze drzewo w Europie

Zainteresowane start-upy i młodzi naukowcy mogą zgłaszać się wypełniając formularz online dostępny na stronie www.ing.pl/programgrantowy. Znajduje się tam również regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje.

Finaliści zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach tematycznych, np.: „Poznaj swojego klienta”, „Modele biznesowe w praktyce”, „Eksperymenty, czyli skąd wiem że moje rozwiązanie ma sens”, „Pitching, czyli jak się dobrze zaprezentować”. Zwycięzcy będą mieli możliwość nawiązania kontaktu z firmami z portfolio ING Banku Śląskiego. Dla zwycięzców przewidziany jest także indywidualny mentoring.
Najlepsze rozwiązania – podobnie jak w poprzednich edycjach – wyłoni kapituła, w skład której wchodzą przedstawiciele ING Banku Śląskiego, świata biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. Ogłoszenie finalistów nastąpi 25 maja, a zwycięzcy wyłonieni zostaną 29 czerwca podczas gali finałowej.

Dwie poprzednie edycje spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. W pierwszej, która wystartowała wiosną 2022 roku, zgłosiło się aż 197 start-upów i młodych naukowców. Prezentowali rozwiązania z obszaru czystej i dostępnej energii (SDG 7), które wpływały na poprawę efektywności energetycznej, zwiększały wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomagały w walce z zanieczyszczeniem powietrza. Druga edycja Programu, którą rozpoczęto jesienią 2022 roku, poświęcona była zrównoważonej produkcji i konsumpcji (SDG 12). Bank poszukiwał rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, obniżą poziom generowania odpadów, czy pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności. Zgłoszono wtedy 155 projektów.

fot. Pixabay

KATEGORIA
FINANSE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ING, WODA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies