Tym razem o wsparcie mogą się starać projekty z sektora nowej energetyki i działające na rzecz zrównoważonego rozwoju
Startupy z Polski i Europy Środkowo-Wschodniej mają szansę zdobyć 100 tys. zł i pojechać do Stanów Zjednoczonych, by przez tydzień zbierać tam doświadczenie, zdobywać wiedzę i kontakty podczas szkolenia w Bostonie. Wraz z początkiem lutego ruszył program akceleracji MIT Enterprise Forum CEE Spring 2021, Zgłoszenia do niego można składać przez kilka tygodni – termin upływa 28 marca 2021 roku. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone w czerwcu. Jakie firmy powinny zainteresować się tą inicjatywą?
Przeczytaj też: Banki będą rozdzielać pieniądze na walkę ze smogiem
Obecna edycja programu skierowana jest m.in. do przedsiębiorstw działających w segmentach nowej energetyki, zrównoważonego rozwoju czy przemysłu 4.0. Zainteresować powinny się nim także startupy zajmujące się zdrowiem, innowacjami w finansach oraz rozwojem inteligentynych miast czyli smart city. Organizatorzy piszą wprost, że poszukują firm, które rozwiązują ważne problemy społeczne. Jeżeli zatem w takich kategoriach postrzegasz swój startup, powinieneś lub powinnaś bliżej przyjrzeć się inicjatywie.
Biznesy, które zakwalifikują się do programu, będą przez kilka miesięcy współpracować z polskimi i międzynarodowymi mentorami. Chodzi nie tylko o określanie właściwych ścieżek rozwoju dla firm, ale też rozwijanie kompetencji osobistych ich twórców, np. w zakresie prezentacji i przemawiania – w środowisku startupowym ma to olbrzymie znaczenie. Pięć najlepiej ocenionych firm otrzyma zaproszenie na intensywny cykl szkoleniowy MIT Enterprise Forum CEE Bootcamp. Tygodniowe warsztaty powinny im pomóc rozwinąć się na rynku amerykańskim.
Przeczytaj też: Robert Downey Jr. bierze się za naprawianie świata
Szkolenia czy pieniądze na rozwój nie wyczerpują tematu korzyści. Firmy otrzymają też możliwość pilotażowych i komercyjnych wdrożeń w korporacjach. W tej edycji wsaprcia udzielą startupom Adamed, Coca-Cola HBC Polska, MCX czy Anwil (Grupa Orlen). Jednocześnie organizator informuje, że do tej pory we wszystkich edycjach akceleratora spłynęło 1500 aplikacji z blisko 40 państw. Do dalszych etapów przeszło 11 proc. z nich, czyli 171 przedsiębiorstw. Reprezentowały one aż 26 branż. Więcej informacji na temat inicjatywy znajdziesz pod tym adresem.