Firma rozwija ofertę i przygotowuje się do debiutu giełdowego
Branża fotowoltaiczna przyciąga coraz więcej inwestorów i nie brakuje wśród nich znanych nazwisk. Najświeższym przykładem jest Robert Lewandowski. Piłkarz polskiej reprezentacji i Bayernu Monachium zainwestował w rozpoznawalną na rodzimym rynku firmę Hymon Energy. Nie powinno to dziwić. Dynamicznie rośnie cała branża, o czym świadczą ponad trzy gigawaty mocy w polskich instalacjach słonecznych oraz zainteresowanie programem „Mój prąd”. To przekłada się na wyniki spółki – w ciągu ostatnich kilku miesięcy jej przychody wzrosły o blisko 300 proc.
W ciągu trzech kwartałów 2020 roku Hymon zamontował mikroinstalacje fotowoltaiczne o mocy ponad 50 MW, do końca roku chce osiągnąć 80 MW. Dla porównania w całym poprzednim roku udało się zrealizować projekty o mocy nieco ponad 30 MW. Ale firma nie chce na tym poprzestawać – zamierza wyjść z ofertą poza granice Polski. Szykuje się także do debiutu na GPW. Zmiany będą widoczne także w ofercie. Hymon zapowiada, że chce połączyć panele z pompą ciepła, by ograniczyć wydatki na utrzymanie domu. Firma zamierza zaproponować klientom magazyny energii oraz szybkie ładowarki do samochodów elektrycznych.
Hymon chwali się także tym, że współpracuje z przedsiębiorcami i naukowcami, czego owocem jest np. wprowadzenie na rynek pieców elektrodowych Eco Power. Spółka ma w swoim portfolio rozwiązania dla rolników, ale też carporty, czyli wiaty parkingowe, które chronią samochody w upalne dni i jednocześnie gromadzą energię. Przedsiębiorstwo może się także pochwalić instalacjami na najwyższych budynkach w Polsce m.in. na warszawskich wieżowcach przy ulicy Złotej i Targowej. Jeden z projektów zrealizowanych przez Hymon pokazywaliśmy tutaj.
Najwyraźniej wszystko to wygląda dobrze nie tylko na papierze, bo portfel swój postanowił otworzyć Robert Lewandowski, który od kilku już lat inwestuje w firmy z różnych branż. Niestety, nie podano informacji, jak dużo w Hymon zainwestować chce polski sportowiec i na co firma zamierza przeznaczyć te środki.
Na razie działalność spółki opiera się m.in. na 100 własnych ekipach monterskich i 50 podwykonawczych. W ciągu ostatnich kilku lat uruchomiły one m.in. ponad 4,5 tys. instalacji PV zamówionych przez samorządy.