Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Technologie dla zdrowia. Start-upy i młodzi naukowcy po raz czwarty z grantami ING

ING Bank Śląski w 4 edycji Program Grantowego przyznał 1 mln zł start-upom i młodym naukowcom, pracującym nad rozwiązaniami pomagającymi dbać o zdrowie i komfort życia

W jaki sposób technologie mogą wspierać ludzi w radzeniu sobie z wyzwaniami współczesnego świata? Czy mogą pomóc nam dbać o zdrowie? Odpowiedzi na to dostarczyli naukowcy i założyciele start-upów, którzy walczyli w 4. edycji Programu Grantowego ING. Bank w tej edycji poszukiwał pomysłów na to, jak zadbać o zdrowe życie w każdym wieku. Najlepsze pomysły otrzymały łącznie 1 mln zł na dalszy rozwój.

Przeczytaj też: EcoBean z dofinansowaniem do biorafinerii

ING Bank Śląski cyklicznie już wspiera innowacyjne projekty, które są spójne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wcześniej wyłonił m.in. startupy rozwijające technologie pomagające chronić zasoby wody, oszczędzać energię oraz ograniczać ilość odpadów generowanych w codziennym życiu. Tym razem ING skupił się na trzecim Celu Zrównoważonego Rozwoju (SGD 3), czyli na ochronie szeroko rozumianego zdrowia, również psychicznego, w każdym wieku.

Konkurencja w zakończonej w grudniu edycji Programu była rekordowa. – Na nasze wyzwanie odpowiedziało aż 215 start-upów i naukowców. Tak duże zainteresowanie projektem potwierdza, że nasza inicjatywa jest właściwym kierunkiem działań. Pomagamy przejść od innowacyjnego pomysłu do dobrze prosperującego biznesu. Kompleksowo adresujemy potrzeby zespołów pracujących nad swoim rozwiązaniem, pomagając im wejść na rynek, pozyskać pierwszych klientów, czy rozszerzyć działalność na nowe rynki. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że mamy realny wpływ na pomoc w transformacji środowiskowej i realizacji ważnych w tym kontekście inicjatyw – powiedziała Joanna Erdman, wiceprezes Zarządu ING Banku Śląskiego.

Wygrały rozwiązania bazujące na zaawansowanych technologiach:

  • Nagroda główna - 400 tys. zł trafiła do Walletmed, który stworzył podskórny implant do pomiaru poziomu glukozy we krwi (http://walletmed.com/).
  • Na miejscu drugim znalazło się rozwiązanie zgłoszone przez UHURA Bionics - krtań cyfrowa oraz wzmacniacz głosu z konwerterem mowy (https://www.uhura.pl/) a jego autorzy otrzymali 300 tys. zł.
  • Pomysłem, który spotkał się również z dużym uznaniem kapituły było zgłoszenie Calmsie: platforma gamingowa wspierająca dzieci w walce z depresją lub lękiem (https://www.calmsie.ai/) i otrzymało grant w wysokości 150 tys. zł.
  • Dodatkowo, kapituła przyznała wyróżnienie o wartości 100 tys. zł dla Pogaduszki za terapie logopedyczną w oparciu o gry sterowane głosem (http://pogaduszki.pl/). Po raz trzeci została przyznana Nagroda Publiczności w wysokości 50 tys. zł i trafiła do play.air, twórców systemu gier, które wspierają w codziennym treningu oddechu w domu (https://www.play-air.com/).

Z pełną listą rozwiązań, które dostały się do finału Programu zapoznasz się pod tym adresem. Wyboru najlepszych rozwiązań, spośród 215 nadesłanych zgłoszeń, dokonała kapituła złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, świata biznesu oraz nauki. 4. edycja konkursu została rozstrzygnięta podczas wielkiego finału, który odbył się 4 grudnia br.

Przeczytaj też: Sopot najbardziej ekologicznym miastem w Polsce

Łącznie w czterech edycjach zgłosiło się już ponad 650 start-upów i młodych naukowców. Wsparcie innowacji z obszaru zrównoważonego rozwoju poprzez Program Grantowy ING z rocznym budżetem 2 mln zł jest jednym z zobowiązań zapisanych w Deklaracji Ekologicznej.

Więcej o strategii ESG i działaniach banku można znaleźć na stronie https://esg.ing.pl

KATEGORIA
INNOWACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: ING, GREENTECH

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies