Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Zdrowe życie w każdym wieku. Poznaj finalistów 4. edycji Programu Grantowego ING

Kto wygra w nowej edycji programu grantowego? ING przedstawił dziesięciu najlepszych kandydatów. Wszyscy pracują nad bardzo ciekawymi rozwiązaniami, które pozwalają dbać o zdrowie i komfort życia - niezależnie od wieku

ING Bank Śląski po raz czwarty poszukuje rozwiązań technologicznych zmieniających świat na lepsze. W trwającej obecnie edycji Programu Grantowego wsparcie otrzymają rozwiązania, które pomagają dbać o szeroko rozumiane zdrowie, także psychiczne.

Przeczytaj też: Polski startup przetworzy fusy z kawy w biorafinerii

Finał programu odbędzie się 4 grudnia 2023 r. Wśród najlepszych projektów zgłoszonych do konkursu rozdzielona zostanie pula 1 mln zł wsparcia na dalszy rozwój. Grant za zajęcie pierwszego miejsca wynosi 400 tys. zł, drugiego miejsca 300 tys. zł, a za trzecie miejsce – 150 tys. zł. Przewidziano również możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł, w tym nagrody publiczności wielkiego finału.

Oto lista 10 rozwiązań, które się do niego zakwalifikowały. Można zapoznać się z rozwijanymi przez nie rozwiązaniami:

  • Calmsie – platforma gamingowa wspierająca dzieci w walce z depresją lub lękiem, https://www.calmsie.ai/
  • Doctor.One – bezpieczny komunikator medyczny do stałego kontaktu lekarza ze swoim pacjentem, www.doctor.one
  • Girache – system do budowania zdrowych nawyków postawy – przeciwdziała schorzeniu "tech neck", https://www.girache.eu/
  • Heilo – pokrowiec antysmogowy na wózki dziecięce z funkcją oczyszczania powietrza, https://heilo.eu/
  • play.air – system gier wspierający w codziennym treningu oddechu w domu, https://www.play-air.pl
  • Pogaduszki – terapia logopedyczna w oparciu o sterowane głosem gry, https://pogaduszki.pl
  • POKO – wózek inwalidzki sterowany wzrokiem;
  • Centrum Respo – aplikacja pomagająca zrzucić zbędne kilogramy dzięki indywidualnym planom dietetycznym i treningowym, https://centrumrespo.pl
  • UHURA Bionics – krtań cyfrowa oraz wzmacniacz głosu z konwerterem mowy, www.uhura.pl
  • Walletmed – podskórny implant dla diabetyków do pomiaru poziomu glukozy we krwi, https://www.walletmed.com.

ING Bank Śląski cyklicznie już wspiera innowacyjne projekty, które są spójne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wcześniej wyłonił m.in. startupy rozwijające technologie pomagające chronić zasoby wody, oszczędzać energię oraz ograniczać ilość odpadów generowanych w codziennym życiu. W ramach IV edycji Programu Grantowego, ING skupia się na trzecim Celu Zrównoważonego Rozwoju (SGD 3), czyli na ochronie szeroko rozumianego zdrowia, również psychicznego.

Trzy poprzednie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Łącznie do tej pory zgłosiło się blisko 450 start-upów i młodych naukowców. W pierwszej edycji prezentowali oni rozwiązania z obszaru czystej i dostępnej energii (SDG 7), które wpływały na poprawę efektywności energetycznej, zwiększały wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomagały w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

Przeczytaj też: Kanadyjski startup zmienia zlewy w kompostowniki

Druga edycja Programu poświęcona była zrównoważonej produkcji i konsumpcji (SDG 12). Bank poszukiwał rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, obniżą poziom generowania odpadów, czy pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności, zaś trzecia edycja ukierunkowana była na temat czystej wody (SDG 6). Zgłaszały się zespoły, które wspierały ochronę zasobów wodnych, efektywne wykorzystywanie wody oraz poprawiające jej jakość. Na wsparcie innowacyjnych pomysłów bank przekazał już 3 mln zł.

Więcej informacji na temat strategii ESG i działaniach ING Banku Śląskiego można znaleźć na stronie https://www.ing.pl/esg.

KATEGORIA
INNOWACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies