Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Polsat z nowym kredytem na energetykę odnawialną. Setki milionów złotych od konsorcjum banków

Dzięki finansowaniu spółka zależna Cyfrowego Polsatu chce wybudować w Człuchowie farmę wiatrową

Bank Gospodarstwa Krajowego, mBank, Santander Bank Polska oraz PKO zawarły z Great Wind umowy kredytowe o łącznej wartości do 800 mln zł. Spółka zależna Cyfrowego Polsatu pozyskane pieniądze przeznaczy na budowę farmy wiatrowej w gminie Człuchów w woj. pomorskim. Instalacja ma mieć 72,6 MW mocy.

Przeczytaj też: EBOR drugi raz inwestuje w R.Power

„Umowa przewiduje udzielenie Great Wind kredytu terminowego w złotych do maksymalnej kwoty w wysokości 656 mln zł, kredytu odnawialnego do maksymalnej kwoty w wysokości 44 mln zł oraz kredytu odnawialnego VAT do maksymalnej kwoty w wysokości 100 mln zł” – czytam w komunikacie giełdowym Cyfrowego Polsatu.

Przeczytaj też: PGE i GE z pomysłem na wodór

Great Wind jest związana z PAK-Polska Czysta Energia, odpowiedzialną za energetyczną część biznesu Zygmunta Solorza, właściciela Grupy Polsat. Dla Cyfrowego Polsatu to drugi taki kredyt także na projekt wiatrowy w ostatnim czasie. W październiku spółka zależna grupy zawarła umowę kredytową z EFG Bank, a pieniądze przeznaczy na finansowanie projektu farmy wiatrowej w gminie Przyrów (woj. śląskie).

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies