Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Jesienna ofensywa Polskich Elektrowni Jądrowych. Zmiana loga, nowy spot i program w TVP

Dotychczas to głównie resort klimatu prowadził działania promujące energetykę jądrową. Wygląda na to, że swój pomysł mają też PEJ

Za nami seria zdarzeń, które przybliżają Polskę do rozpoczęcia budowy pierwszej elektrowni jądrowej. Zaraz po wydaniu decyzji środowiskowej, Polskie Elektrownie Jądrowe (PEJ) podpisały umowę projektową dla siłowni mającej powstać w gminie Choczewo na Pomorzu.

Przeczytaj też: Paryskie spotkanie wytycza kierunki dla atomu przed szczytem COP28

Choć przed wyborami nic więcej w sprawie polskiego programu jądrowego nie powinno się wydarzyć, to PEJ nie zamierzają dać komukolwiek zapomnieć o projekcie. Spółka oddelegowana do zarządzania realizacją inwestycji właśnie przeszła mały rebranding i zmieniła logo. Jak wskazano, nowa identyfikacja wizualna ma lepiej odzwierciedlać „nowoczesność, dynamikę zmian oraz postęp, czyli wszystko to, co związane jest z transformacją energetyczną”.

Na tym nie koniec, ponieważ zmianie loga towarzyszyć ma szersza kampania. PEJ opublikowały już pierwszy, krótki spot telewizyjny o korzyściach płynących z budowy elektrowni jądrowej. Z kolei pełnomocniczka rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Anna Trzeciakowska-Łukaszewska, sprawująca nadzór nad PEJ, ogłosiła, że w TVP wyemitowany zostanie trzyodcinkowy program dotyczący elektrowni, która ma rozpocząć pracę w 2033 r.

Przeczytaj też: Gdzie w Polsce powstaną elektrownie jądrowe? MKiŚ przedstawiło zestawienie

Mamy więc do czynienia z uaktywnieniem się PEJ w przestrzeni medialnej. Dotychczas promocja energetyki jądrowej spoczywała głównie na Ministerstwie Klimatu i Środowiska. Jeszcze przed wyborem Westinghouse na partnera technologicznego przedsięwzięcia, w październiku 2022 r., resort klimatu wystartował z kampanią „Poznaj Atomickich”. Akcja jest kontynuowana także w tym roku, w jej ramach emitowane są spoty z udziałem „rodziny Atomickich”.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies