Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Automaty Allegro z nową usługą. Pozwalają naładować oraz wymieniać baterie skuterów i rowerów

Rozwiązanie jest na razie przeznaczone dla kurierów, a proces wymiany baterii ma zajmować około 30 sekund

Allegro od lat stara się, by jego automaty paczkowe były coraz „zieleńsze”. Robi to m.in. poprzez zasilanie ich energią odnawialną. Teraz urządzenia Allegro One Box zamienią się też w ładowarki dla elektrycznych rowerów i skuterów, z których korzystają kurierzy.

Przeczytaj też: Kręte drogi Izery. Jest ziemia pod fabrykę aut

We współpracy z Hop.City, firmą wynajmującą elektryczne jednoślady dla dostawców, wprowadzono nową usługę do automatów – Swap&Go. W urządzeniach można zostawić rozładowaną baterię i wziąć naładowaną. Wymiana ma trwać ok. 30 sekund.

Takie rozwiązanie znacząco poprawia zasięgi i możliwości elektrycznych pojazdów – kurierzy zamiast szukać ładowarki, czy czekać na naładowanie baterii, po prostu wezmą nową. – Wiemy jak gigantyczny problem rozwiązujemy dzięki usłudze Swap&Go. Robimy to wykorzystując istniejące urządzenia naszego partnera – Allegro, wspólnie promując mikromobilność – przekonuje cytowany w komunikacie Łukasz Banach, szef Hop.City.

Przeczytaj też: MKiŚ pokazuje, gdzie powstaną stacje dla elektryków i aut wodorowych

Jak dotąd uruchomiono 6 automatów z tą usługą, są zlokalizowane w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Moduły ładowania zainstalowane w automatach opracowało Hop.City. Z dostępnych informacji wynika, że usługa jest na razie przeznaczona dla kurierów i flot pracowniczych.

KATEGORIA
E-MOBILNOŚĆ
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies