Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Columbus z pełną kontrolą nad spółkami w Czechach i Słowacji. Samodzielnie pokieruje ekspansją

Polska firma poinformowała, że rozwiązała umowy inwestycyjne ze wspólnikami i przejmuje inicjatywę na sąsiednich rynkach

Columbus Energy przekazał, że skupił udziały w spółkach joint venture, które współtworzył w Czechach i Słowacji. W ten sposób został jedynym właścicielem Columbus Energy a.s. (czeska filia) oraz Columbus Energy Slovensko s.r.o.

Przeczytaj też: Kolejna duża elektrownia słoneczna w Polsce uruchomiona

– Zdecydowaliśmy się rozwiązać umowy inwestycyjne ze wspólnikami w Czechach i Słowacji i przejąć pełną kontrolę nad rozwijaną tam działalnością. Widzimy duży, a przede wszystkim długoterminowy potencjał na tym rynku, dlatego chcemy samodzielnie koordynować wszystkie procesy – tak komentuje tę decyzję Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy cytowany w komunikacie spółki.

Columbus na rynku czeskim pojawił się w sierpniu 2022 r., a na słowackim – w maju 2023 r. Otworzył też działalność w Ukrainie w br. Oferta przeznaczona dla czeskich klientów jest podobna do tej w Polsce i skupia się na prosumentach. Columbus sprzedaje u południowych sąsiadów instalacje fotowoltaiczne razem z montażem paneli, a także pompy ciepła i ładowarki do aut elektrycznych.

Przeczytaj też: Finał sagi z ST3 Offshore, Vestas z ostateczną umową

Niedawno na czeskim rynku pojawiła się Polenergia, która uruchomiła oddział w Pradze. We wrześniu w Czechach uruchomiono nowy program dopłat do fotowoltaiki i magazynów energii, co rozbudziło nadzieje sektora. Zagraniczne filie polskich firm mają przed sobą okazję do podbicia rynku.

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies