Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Program Grantowy ING: tym razem chodzi o zdrowie. Na najlepsze pomysły czeka 1 mln złotych

ING już czwarty raz wyrusza na poszukiwania start-upów i młodych naukowców, którzy zmieniają świat na lepsze. Tym razem bank przeznaczy 1 mln zł na wsparcie rozwiązań, które pomagają dbać o zdrowie. Zgłoszenia zbierane są do 16 października

ING Bank Śląski cyklicznie już wspiera innowacyjne projekty, które są spójne z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Wcześniej wyłonił m.in. startupy rozwijające technologie pomagające chronić zasoby wody, oszczędzać energię oraz ograniczać ilość odpadów generowanych w codziennym życiu. Tym razem, w ramach IV edycji Programu Grantowego, ING skupia się na trzecim Celu Zrównoważonego Rozwoju (SGD 3), czyli na ochronie szeroko rozumianego zdrowia, również psychicznego.

Przeczytaj też: Chodząc po lesie karmimy mózg. Dosłownie

– Żyjemy w czasach postępu medycyny oraz poprawy warunków sanitarnych. Utrzymywanie w równowadze aktywności fizycznej i psychicznej stanowi jeden z ważnych elementów zdrowia, wpływa na nasze ogólne samopoczucie i dobre relacje ze światem. Dlatego tym razem poszukujemy rozwiązań, które pomogą dbać o nasze zdrowe życie w każdym wieku – wyjaśnia Joanna Erdman, wiceprezeska ING Banku Śląskiego.

Jakie konkretnie rozwiązania technologiczne są poszukiwane? Dbałość o zdrowe życie może mieć wiele aspektów. Liczy się profilaktyka, diagnostyka, nowe metody leczenia z uwzględnieniem postępu technologicznego np. (AI, VR), wykorzystanie inteligentnych „smart urządzeń” wspierających poprawę zdrowia. To również troska o zdrowie mentalne i zapewnienie opieki oraz wsparcia w zakresie zdrowia psychicznego.

Podobnie jak w poprzednich edycjach Programu Grantowego ING, wśród najlepszych projektów zgłoszonych do konkursu rozdzielona zostanie pula 1 mln zł wsparcia na dalszy rozwój. Grant za zajęcie pierwszego miejsca wynosi 400 tys. zł, drugiego miejsca 300 tys. zł, a za trzecie miejsce – 150 tys. zł.

Przewidziano również możliwość przyznania nagród dodatkowych o łącznej wartości 150 tys. zł, w tym nagrody publiczności wielkiego finału.

Wyboru najlepszych rozwiązań dokona kapituła złożona z przedstawicieli ING Banku Śląskiego, biznesu, nauki oraz organizacji pozarządowych. Ogłoszenie finalistów nastąpi 6 listopada. Zwycięzcy wyłonieni zostaną 6 grudnia podczas gali finałowej.

Rozwiązania można zgłaszać do 16 października przez formularz online dostępny na stronie www.ing.pl/programgrantowy. Znajdują się tam również regulamin konkursu oraz szczegółowe informacje.

Oprócz nagród pieniężnych najlepsze projekty zgłoszone do Programu otrzymają wsparcie merytoryczne oraz szeroko zakrojoną promocję. Finaliści zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach tematycznych, np.: „Poznaj swojego klienta”, „Modele biznesowe w praktyce”, „Eksperymenty, czyli skąd wiem że moje rozwiązanie ma sens”, „Pitching, czyli jak się dobrze zaprezentować”. Zwycięzcy będą mieli możliwość nawiązania kontaktu z firmami z portfolio ING Banku Śląskiego. Dla najlepszych zespołów przewidziany jest także indywidualny mentoring.

Przeczytaj też: ING udostępnił kalkulator śladu węglowego dla firm

Trzy poprzednie edycje spotkały się z dużym zainteresowaniem. Łącznie do tej pory zgłosiło się blisko 450 start-upów i młodych naukowców. W pierwszej edycji prezentowali oni rozwiązania z obszaru czystej i dostępnej energii (SDG 7), które wpływały na poprawę efektywności energetycznej, zwiększały wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, czy pomagały w walce z zanieczyszczeniem powietrza.

Druga edycja Programu poświęcona była zrównoważonej produkcji i konsumpcji (SDG 12). Bank poszukiwał rozwiązań, które zapewnią zrównoważone łańcuchy dostaw, obniżą poziom generowania odpadów, czy pomogą zmniejszyć ilość marnowanej żywności, zaś trzecia edycja ukierunkowana była na temat czystej wody (SDG 6). Zgłaszały się zespoły, które wspierały ochronę zasobów wodnych, efektywne wykorzystywanie wody oraz poprawiające jej jakość. Na wsparcie innowacyjnych pomysłów bank przekazał już 3 mln zł.

Więcej o strategii ESG i działaniach banku można znaleźć na stronie https://www.ing.pl/esg.

KATEGORIA
INNOWACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies