Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
VSB uruchomiło farmę wiatrową w Wielkopolsce. Kolejna elektrownia w budowie

Polska odnoga niemieckiej grupy miała podwójną okazję do świętowania. Nie tylko otworzyła farmę, ale właśnie minęło 15 lat jej działalności nad Wisłą

Spółka VSB Energie Odnawialne oddała do użytku farmę wiatrową Baranów-Rychtal w Wielkopolsce jeszcze w lipcu 2023 r. Jednak dopiero po wakacjach uroczyście uruchomiono instalację o mocy 42,6 MW. Na terenie elektrowni stanęło 11 turbin firmy Nordex.

Roczna produkcja energii elektrycznej ma odpowiadać zapotrzebowaniu około 36 tys. gospodarstw domowych. Można więc przyjąć, że wygeneruje 72 GWh energii, zakładając, że średnie zużycie to ok. 2 MWh na jedno gospodarstwo domowe.

Przeczytaj też: Enea przejmuje powstającą farmę wiatrową w Świętokrzyskiem

Uruchomienie nowej farmy wiatrowej w woj. wielkopolskim stało się okazją do podwójnego świętowania. VSB połączyło to wydarzenie z obchodami 15-lecia działalności grupy w Polsce. W tym czasie deweloper oddał do użytku m.in. farmę wiatrową Taczalin na Dolnym Śląsku.

Grupa VSB wywodząca się z Drezna zamierza dalej rozwijać projekty odnawialnych źródeł energii (OZE) w Polsce. Jeden z nich jest już w realizacji, to farma wiatrowa Racibórz w gminie Pietrowice Wielkie na Śląsku. Pierwszy prąd ma z niej popłynąć do końca 2024 r.

Przeczytaj też: Fabryka z Gdańska dostarczy wieże dla morskich wiatraków

VSB, działające poza Polską i Niemcami także na terenie Francji, Hiszpanii czy Włoch, brało udział przy wielu projektach OZE, a ich łączna moc zainstalowana szacowana jest na 1,3 GW. Deweloper chwali się, że jak dotąd zbudował około 700 turbin i oddał do użytku prawie 90 farm fotowoltaicznych.

Fot. mat. prasowe VSB Grupa

KATEGORIA
OZE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies