Partnerzy wspierający
KGHM Orlen Tauron
Lodówki Bosch 2023 – ranking najlepszych modeli

Szukasz lodówki sprawdzonego producenta? Sprawdź propozycje marki Bosch!

Wśród dostępnych modeli czekają urządzenia o innowacyjnych rozwiązaniach, dostosowane do różnorodnych budżetów. Jaki sprzęt wybrać?

Jak wybrać lodówkę?

Kupując lodówkę, masz szereg decyzji do podjęcia – m.in. co do jej rodzaju. Szukasz tradycyjnej chłodziarko-zamrażarki czy może dasz szansę modelowi side by side? Wszystko zależy od twoich potrzeb, zwyczajów zakupowych i przestrzeni, jaką dysponujesz. Jeśli masz dużą kuchnię i wolisz robić większe zapasy od czasu do czasu, pojemniejsza lodówka side by side będzie udaną inwestycją. Regularnie robisz zakupy spożywcze i nie masz nadto wolnej przestrzeni w kuchni? Tradycyjna chłodziarko-zamrażarka sprawdzi się bardzo dobrze!

Powinieneś też określić, czy szukasz modelu wolnostojącego czy do zabudowy. Te drugie wybierane są często ze względu na estetykę. Jeśli jednak nie planujesz generalnego remontu – mamy dobrą wiadomość: nowoczesne lodówki wolnostojące zachwycają eleganckim designem, który dobrze wpisuje się w trendy wnętrzarskie i świetnie uzupełni styl, w którym masz urządzoną kuchnię!

Na jakie parametry zwracać uwagę, wybierając lodówkę?

Zastanawiasz się, jak porównywać poszczególne modele? Wśród propozycji Bosch znajdziesz urządzenia oznaczone poszczególnymi numerami. Serie 2 to podstawowe, niedrogie sprzęty. Świetnie sprawdzą się, gdy szukasz budżetowego rozwiązania. Serie 4 – urządzenia bardziej pojemne i zaawansowane technologicznie. Serie 6 – sprzęty stworzone z myślą o środowisku naturalnym – te modele mają zwykle wysoką klasę energetyczną. Z kolei Serie 8 to najbardziej zaawansowane urządzenia, kompatybilne z rozwiązaniami smart home, a przy tym też – najdroższe.

Dobrze znać specyfikę poszczególnych serii urządzeń i wiedzieć, czym się różnią. Jakie parametry przeanalizować, szukając odpowiedniego modelu do kuchni? Weź pod uwagę:

• pojemność chłodziarki i zamrażarki;
• wymiary urządzenia;
• klasę energetyczną;
• generowany hałas;
• zastosowane technologie, w tym No Frost;
• udogodnienia w przechowywaniu poszczególnych produktów;
• możliwość dostosowania wnętrza do swoich potrzeb;
• łatwe sterowanie urządzeniem;
• atrakcyjny design.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć? Chłodziarko-zamrażarkę kupisz w budżecie zaczynającym się od 2500 zł do ok. 4500 zł.

Polecane modele Bosch – najlepsze lodówki

Zobacz, jakie lodówki Bosch warto kupić w 2023! Wszystkie to dobrze oceniane chłodziarko-zamrażarki, a więc uniwersalne sprzęty, które sprawdzą się w każdej kuchni.

• BOSCH KGN39AICT Serie 6 – sprzęt za ok. 3800 zł. Pojemność chłodziarki to 260 l, zamrażarki -103 l. Klasa energetyczna urządzenia to C. Lodówka pracuje cicho (35 db) i oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań, w tym zdalną kontrolę za pomocą aplikacji Home Connect. Oprócz No Frost znajdziesz tu funkcję szybkiego chłodzenia i mrożenia. Łatwą regulację wilgotności i stworzenie odpowiednich warunków do przechowywania warzyw i owoców zapewnia szuflada vitaFresh. Sprzęt ma tryb wakacyjny, a do tego - specjalną powłokę Antifingerprint, który ułatwia utrzymanie sprzętu w czystości.

• BOSCH KGN362WDF – elegancki, klasyczny model za ok. 3400 zł. Pojemność chłodziarki to 218 l, a zamrażarki – 103 l. Klasa energetyczna tego modelu to D, a generowany hałas – jak w sprzęcie powyżej, czyli 35 db. Znajdziesz tutaj technologię No Frost oraz Perfect Fit. Ta ostatnia umożliwia ustawienie urządzenia bezpośrednio przy meblach, bez konieczności zachowania odstępu. Także i tutaj czeka na ciebie szuflada vitaFresh.

• BOSCH KGN362LDF Serie 4 – sprzęt za niecałe 2800 zł w modnym kolorze Inox. Pojemność chłodziarki to 218 l, zamrażarki – 103 l. Klasę energetyczną i generowany hałas ma taką, jak model wymieniony wcześniej. Wśród technologii warto wymienić No Frost ale także powłokę Antifingerprint. Spodoba ci się też szuflada vitaFresh oraz funkcja Super chłodzenie.

Chcesz poznać więcej modeli? Sprawdź lodówki Bosch w sklepie MediaMarkt i wybierz najlepszy sprzęt do twojej kuchni!

KATEGORIA
STYL ŻYCIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies