Ta inicjatywa na stałe wpisała się już w energetyczny kalendarz Polski. Po blisko pół roku zakończył się program edukacyjny Orlen, który przygotowuje przyszłych specjalistów dla sektora wodorowego w kraju
96 godzin wykładów, warsztatów i laboratoriów prowadzonych przez 76 ekspertów z branży wodorowej, 30 uczestników z 10 najlepszych uczelni w Polsce. To bilans III edycji Akademii Wodorowej Orlen, flagowego programu edukacyjnego płockiego koncernu.
Zajęcia tej edycji odbywały się m.in. w zakładach Orlen w Płocku i Włocławku, na Politechnice Gdańskiej oraz w siedzibach partnerów programu: Emerson i Toyota w Warszawie i Wałbrzychu, PESA w Bydgoszczy, ARTHUR BUS w Lublinie czy PRF Gas Solutions w Portugalii.
Akademia H2 po raz kolejny była okazją do zdobycia unikalnej wiedzy przez uczestników, którym zagwarantowano wsparcie merytoryczne i bezpośredni kontakt z ekspertami. Wykłady obejmowały technologie wytwarzania niskoemisyjnego wodoru, paliwa syntetyczne, otoczenie rynkowe i regulacyjne. Uczestnicy zyskali także dostęp do infrastruktury technologicznej Orlen, poznając w praktyce przemysłowe wykorzystanie wodoru.
Autorom najlepszych projektów końcowych zaproponowano płatne staże w Orlen i u partnerów programu. Jak dotąd trzy edycje akademii sprawiły, że zatrudnienie w Orlen znalazło 8 absolwentów tej inicjatywy.
Akademia, realizowana we współpracy z uczelniami technicznymi i partnerami z różnych sektorów, została wyróżniona przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska jako projekt wspierający rozwój kadr dla gospodarki wodorowej.
Artykuł sponsorowany